Özel geceler ve davetler en şık olmak istediğimiz yerlerin başında geliyor. Tercih ettiğimiz kıyafetin, ayakkabının, eşarbın ve çantamızın...

Özel geceler ve davetler en şık olmak istediğimiz yerlerin başında geliyor. Tercih ettiğimiz kıyafetin, ayakkabının, eşarbın ve çantamızın birbirine olan uyumu hepsinin tek tek düşünülmesi gerekiyor. Bu mutlu günlerin en özel fotoğraflarının çekildiği akıllara gelince her detayı düşünmek gerekiyor. Öncelikle nasıl bir elbise istiyoruz bunu düşünüp çok iyi bir karar vermemiz gerekiyor.
Tesettür giyim de her bedene göre elbise bulmak kolaydır. Ancak bunun bize olan uyumuna dikkat etmek gerekir. Tesettür giyim çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Tesettür etekler ve pantolonlardan tutun Tesettür tunik ve tesettür dış giyim modellerine kadar her ürün bulabilirsiniz. Bir Tesettür tunik bile güzel kombinlenince çok şık ve göz alıcı olabiliyor. Ama yine de özel günler için tesettür giyim de çok daha farklı ürünlere yönelmemiz gerekiyor. Gideceğimiz mekanlarda diğer bayanların ne giydiğini tahmin etmek zor ve bunu sadece bir tesettür tunik giyerek üstesinden gelmek daha da zor olacaktır.

Özel günlerin tercihi Tesettür Abiye

Tesettür abiye de kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tesettür abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken birkaç temel unsur bulunmaktadır, bunlardan ilki ve en önemlisi kıyafeti giyecek kişinin fiziki özellikleridir. Bir diğer unsur kıyafeti nerede giyeceğidir. Son unsur ise kişin gideceği yerdeki sıfatıdır. Hangi sıfatla katılacağı model seçimini büyük ölçüde etkilemektedir. Büyük bedenlerde şifon tül gibi akıcı kumaşlarla yapılmış salaş modeller tercih edilmelidir. Böylece vücutlarını daha derli toplu gösterecek bir kıyafet tercih etmiş olurlar. Eğer desenli bir kumaş kullanılması gerekiyorsa, enine değil boyuna çizgiler yer alan bir desen tercih edilmelidir. Büyük bedenli kişiler özellikle fırfır gibi detaylardan kaçınmalı gereksiz aksesuarları kullanmamalılar.


Tesettür abiye de kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli?

Eğer kısa boylu iseniz tercih edeceğiniz kıyafet mutlaka yüksek belli olmalıdır. Bu sayede bacak boyunuz daha uzun gözükür ve daha estetik bir görünüşe sahip olursunuz. Kısa boylu kişilerin sıklıkla tercih ettiği platform topuk ayakkabılar boy konusunda avantaj sağlarken bazı zamanlar görüntü olarak sizi zor durumda bırakabilir. Platform topuklu ayakkabıların yaratacağı olumsuz duruma maruz kalmamak için abiyenizin etek boyunu uzatarak ayakkabılarınızı kaplamasını sağlayınız. Karşıdan bakıldığında ayakkabılarınız görünmeyecek kadar uzun kumaş kullanılırsa daha sade ve şık bir görüntüye sahip olmuş olursunuz.

Tesettür abiye de kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli?


Tesettür Abiye giyiminde bir diğer önemli unsur ise renk tercihidir. Açık tenli bayanlar pastel tonları tercih etmek yerine daha canlı tonları kullanabilirler.Abiye kombininde şal kullanmayı tercih ediyorsanız kullandığınız şalın eşarbınız ile birkaç ton farklı olmasını sağlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tesettür abiye de genellikle düşülen hata ise çok fazla desen içeren modellerin tercih edilmesidir. Abiye seçimlerinde ya da tasarımlarda olabildiğince daha sade ve desenleri yoğun olmayan modeller tercih edilmelidir.

Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım

Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.