Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler! Yanlış.  İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçaları manu...

Manuel diş fırçası şarj edilebilir diş fırçası kadar iyi temizler!
Yanlış.  İlk kullanımdan itibaren şarj edilebilir diş fırçaları manuel fırçalara oranla  2 kat daha fazla plak temizler. Bu özellik dişlerinizin yalnızca dış görünümü için değil, sağlığı için de oldukça önemli. Plak, dişin dış kısmını kaplayan bakteri tabakasıdır. Bakteriler yediğimiz yiyeceklerdeki şekerle beslendikleri için, zamanla asit oluştururlar. Bu nedenle bakterilerin diş yüzeyine yerleşmesi, diş ve diş eti hastalıklarının en önemli sebeplerinden biridir.
Oral-B’nin elektronik fırçalarının tamamında fırça başlıkları yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Bu yenilikçi tasarım sayesinde her dönüşte farklı bir açıyla dişin tüm yüzeyinin temizlenmesine olanak sağlar. Küçük boyutuyla her bir dişin yüzeyine ve diş aralarına rahatlıkla ulaşabilir.
Şarj edilebilir fırçalar yalnızca ağız ve diş sağlığı konusunda problem yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir!
Yanlış. Oral-B’nin yaptığı bir anket çalışmasında, katılımcıların %39’unun ancak dişleriyle ilgili herhangi bir problem yaşadıktan sonra şarj edilebilir diş fırçası kullanmaya başlayacaklarını belirttikleri görüldü.
Ağız sağlığında tedaviden çok koruma yöntemi izlenmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü dışarıdan yapılan herhangi bir müdahale, ne kadar iyi olursa olsun kendi dişinizin sağladığı rahatlığı ve fonksiyonelliği sağlamaz. Dişleri korumanın en önemli yolu, ağız ve diş problemlerinin bir numaralı sorumlusu olan plak tabakasını ortadan kaldırmaktır. Şarj edilebilir diş fırçaları, plak temizliği konusunda manuel diş fırçalarından %100’e kadar daha fazla etkilidir. Plak, yapışkan bir madde olduğu için diş fırçanızdan da ayrılması zordur. Bu nedenle diş hekimleri ortalama 3 ayda bir diş fırçanızı yenilemeniz gerektiğini söylüyor.
Şarj edilebilir diş fırçası da kullanıyor olsanız, 3 ayda bir fırça başlığı  değişimini gerçekleştirmek durumundasınız. Oral-B, elektronik diş fırçanızı kolayca yenilemeniz için değiştirilebilir başlıklarla size sunuyor.
Nasıl bir diş fırçası kullanıyor olursanız olun, diş fırçalama süreniz aynı olduğu için aynı etkiyi yakalayabilirsiniz!
Yanlış.  Diş hekimleri, dişlerinizi günde en az iki kez, 2 dakika fırçalamanızı öneriyor. Ancak yapılan araştırmalar ve klinik deneyler, dişlerinizi 2 dakika şarj edilebilir diş fırçalarıyla fırçalamanızın çok daha etkili sonuçlar almanızı sağladığını gösteriyor.
Şarj edilebilir diş fırçaları diş yüzeyine zarar verir!
Yanlış.  Yukarıda bahettiğimiz anketin bir başka ilginç sonucu da, anket katılımcılarının %5’inin şarj edilebilir diş fırçasının diş yüzeyine zarar verdiğini düşünmesi. Oral-B’nin şarj edilebilir diş fırçaları, basınç göstergesi sayesinde diş fırçasını dişinize çok fazla bastırdığınızda çalışmasını durduruyor.
Tüm şarj edilebilir fırçalar aynı özelliktedir!
Yanlış.  Herkesin diş yapısı birbirinden farklı. Bu nedenle Oral-B kullanıcılarına birbirinden çok farklı özelliklere sahip farklı şar edilebilir diş fırçaları sunuyor. Hassas dişetleri için, farklı büyüklükteki diş aralıkları için ya da sararmış dişleri beyazlatmak için birbirinden farklı bir çok diş fırçası modeli bulunuyor.
Detaylı bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz. Ürün alternatiflerini görmek için tıklayınız.
KAYNAK: www.uplifers.com

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Yazar:   Hikmet Anıl Öztekin Sayfa Sayısı:  221 Baskı Yılı:  2015 Yayın Evi:  Yakamoz Kitap Hikmet Anıl Öztekin'in...

Yazar: Hikmet Anıl Öztekin

Sayfa Sayısı: 221

Baskı Yılı: 2015

Yayın Evi: Yakamoz Kitap


Hikmet Anıl Öztekin'in son kitabı olan eyvallahı da okudum. Bu kitap diğer Elif gibi sevmek kitapları gibi gül kokulu değil; fesleğen kokulu bir kitap. Zaten yazarda kitapta sürekli fesleğene seslenmiş. Hatta bana göre biraz abartılı olmuş. Çünkü çoğu sayfalarda 'eyvallah' ve 'fesleğen' kelimelerini çok fazla kullandığı için; sanki kitapta bir tekrar söz konusuymuş hissine kaptırılıyor.

Eyvallah kelimesi aslında ne kadar dolu ve güzel anlamı olan bir kelime. Ama maalesef ki biz bayanlar olarak bu kelimeyi erkeklere kaptırmış bulunmaktayız. Toplum içinde sanki bir erkek kelimeymiş gibi algılandığı için bayanlar pek kullanmaz. Zaten kullansalar da başta hem cinsleri olmak üzere ters bakışlara maruz kalınır. 

Bu kitap ilk başlarda da zaten isminden dolayı çok ilgilimi çekti ve okumaya başladım. Kitap yazarın diğer kitapları gibi öyle şiir tarzından ziyade yazı cinsinde yazmış. Ama yinede şiir olayından tam uzaklaşamamış. O yüzden şiir ve yazı arası bir şey olmuş. Bazı bölümleri evet biraz sıktı. Ama genel olarak hayattan konuları işlediği için bir bakıma dertleşme kitabı gibi olmuş. Hatta bir bölüm resmen benim yarama tuz bastı.
''Ağlama Diyenler Yüzünden Hep
Ağlayabilecek kadar güzel bir kalbimiz varken; neden ağlamayız? Ağlamak insani bir duygu değil mi? Yoksa ağlamanın kötü bir şey olduğunu mu öğrettiler bize? Ağlamak kötü bir şey mi dediler?
Evet dediler. Ağlamanın ayıp bir şey olduğunu öğrettiler bize.''

 Yukarıdaki bölüm Eyvallah kitabından bir bölüm. bence çok doğru bir tespit. özellikle erkekler için söylenen ''erkekler ağlamaz'' gibi saçma sapan söz yüzünden bazen 9 yaşındaki küçük adamım duygusunu saklayıp, ağlamamaya çalışması beni çok üzüyor. Tamda bu problemimin üzerine bu yazıyı okumak bana çok iyi geldi. Hatta ailedeki diğer erkek fertlerine de bu bölümü okutup. Ağlamanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu ağlayabilen insanların kalbi güzel olduğu için ağlayabildiğini. Ağlamanın da en az gülmek kadar insani bir duygu olduğu anlattım. Sizce anlamışmılardır? Anlamış gibiydiler... Umarım anlamışlardır...

Bence bu tarz kitaplar herkesin kütüphanesinde olmalı. Çünkü ara ara dertlendiğiniz de ya da hava yağmurlu olduğu için içiniz bunaldığında hemen bu kitabı açıp, okuyun. O zaman yağmura ve dertlenize bakış açınız bambaşka olacak eminim...

Hoşça kalın.


Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.