Hafta sonları akşam yemeklerini -ailecek iş birliği ile- balık ve salata yapıp. Sofra kurup, yemek yemek gerçekten de çok güzel oluyor. Çün...

Hafta sonları akşam yemeklerini -ailecek iş birliği ile- balık ve salata yapıp. Sofra kurup, yemek yemek gerçekten de çok güzel oluyor. Çünkü çok çabuk ve lezzetli bir menüye sahip olmuş oluyorsunuz. Birde ailede herkes balık seviyorsa. Bundan iyisi şamda kayısı durumu oluyor. :)


Mısır unlu palamut kızartması nasıl yapılır?


Mısır unlu palamut kızartma görüntü olarak gözlerimizi, lezzet olarak midemizi şenlendirmesi yanında; inanılmaz derecede çok çabuk şekilde yapıldığı için zaman fukarası olduğunuz bir günde bence en güzel menü.

Mısır unlu palamut kızartması malzemeleri:

  • 3-4 adet palamut
  • Sıvı yağ
  • Tuz
  • Mısır unu

Mısır unlu palamut kızartması nasıl yapılır?


Öncelikle balıkçınızdan palamutları alırken temizletip, enlemesine yassı şekilde ikiye ayırtın. Çünkü balıkçınıza temizleme ve ayırma bölümünü yaptırırsanız daha çabuk yapmış olursunuz. Ama yok ben kendim temizleyip, bölerim derseniz de; önce bir güzel temizleyip, sonra yassı şekilde ikiye bölün.

Mısır unlu palamut kızartması nasıl yapılır?

Temizleme işlemini bitirdikten sonra bir 10 dakika kadar süzgeçte yıkadığınız balıkların suyunun süzülmesini bekleyin. Sonrada yassı bir tepsiye mısır ununu dökün. Mısır ununun içine de göz kararı bir fiske kadar tuz koyup, iyice karıştırın.

Sonra temizlenip, suyu süzülen palamutları teker teker alıp. Tuzlu mısır unu karışımına önü ve arkası olmak üzere bulayın. Tüm balıkları bu şekilde teker teker mısır ununa buladıktan sonra bir tavaya biraz sıvı yağ koyup, ocağın altını açın. Tavadaki yağı iyice ısıttıktan sonra mısır ununa bulanmış palamutları yüz üstü şekilde dizin. Sonrada ara ara ters-düz edin. Tüm palamutların iki yüzü de nar gibi kızardıktan sonra; altına peçete serdiğimiz bir tabağın içine alın.

Mısır Unlu Palamut Kızarması

Sonrada mısır unlu palamut kızartmalarını; limon ve salata ile birlikte servis yapın. Yapacak olanlara şimdiden afiyetler olsun. Başka tariflerde görüşmek dileği ile...

Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.