Yazar:   Hikmet Anıl Öztekin Sayfa Sayısı:  213 Baskı Yılı:  2014 Yayın Evi:  Yakamoz Kitap Yazar Hikmet Anıl Öztekin...

Yazar: Hikmet Anıl Öztekin

Sayfa Sayısı: 213

Baskı Yılı: 2014

Yayın Evi: Yakamoz Kitap

Elif Gibi Sevmek 2 Aşk-ı Tevekkül Kitabı Yorumu


Yazar Hikmet Anıl Öztekin'in ilk kitabı Elif gibi sevmek 1 den sonra ikinci kitabı olan; elif gibi sevmek 2 Aşkı Tevekkül kitabını da okudum. 

Ankaralıların bildiği üzere; Ankara'nın ayazı çok meşhurdur. Özellikle kendini kış mevsimi sanan bu sonbahar ayında bu ayazı bol bol hissettik. Bu soğuk ayazlı akşamlarda çocukları uyuttuktan sonra bir demlik çay demleyip, elime Elif gibi sevmek 2 kitabını alıp, bir yudum çay eşliğinde kitabın sayfalarında kayboldum. 

Bu kitabı okudukça bir kez daha Allah'ım beni sevdiğime kavuşmayı nasip ettiği için şükrettim. Hani biz insan-oğulları sahip olduğumuz bazı değerlerin kıymetini, onu kaybedince anlarız ya... Hasta olunca; sağlığın kıymetini. Yaşlı olunca; gençliğin kıymetini. Sevdiğinden ayrılınca ise; sevdiğinin kıymetini anlarız. Ama bence sevdiğinin kıymetini, ona kavuşmanın güzelliğini bir kez daha hatırlayıp, Allah'a sonsuz şükran duymak için; ondan ayrılmayı beklemeyin. Bu kitabı okuyun...

Ben kitapların altını çizmeyi, o kitapları hırpalama olarak algıladığım için pek yapmam. Ancak beğendiğim paragraf ve satırları ilerleyen yıllarda tekrar okursam, anımsayayım diye paragrafın hemen yanına küçük bir yıldız kondururum. Böylece o yıldız kondurduğum yerler benim için o kitabın yıldız paragrafları olur. Bu kitaba da aynı yıldızları kondurmak için elime kalemi alınca; gördüm ki. Okudukça kitabın her paragrafına yıldız kondurma hissi içimden geçiyor. :) O yüzden benim için özellikle şu satırları okuyun diyeceğim bir bölüm yok. Bence siz en iyisi mi? kitabı alıp, tüm sayfasını okuyun. ;)

Şimdi sırada yazarın 3. kitabı olan ''Eyvallah'' da....

Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.