Kuzularımın sünnet kınasında ellerine kına yakarken etraftaki eş-dost ''Allah asker kınalarını da görmeyi nasip etsin''...

tokideki ses şehit anısına yazısı

Kuzularımın sünnet kınasında ellerine kına yakarken etraftaki eş-dost ''Allah asker kınalarını da görmeyi nasip etsin'' demişlerdi. O gece hiçbir şeyden habersiz bende ''amin'' demiştim. Ama o gecenin sabahından beri üst üste iki gündür duyulan şehit haberleri ile resmen dünyam allak bullak oldu. Hayat sanki durdu. Herkes yasta, herkes çok gergin -birbiri ile laf dalaşında, hatta gök yüzü dahi sanki şehitlerimize yas tutuyormuş gibi iki gündür kapalı ve gafletli...

Şehit haberleri ardı arkasına gelirken resmen insan nefes almaktan utanır hale geliyor. Çünkü biliyor ki o şehitler öyle tek başına bir insan değil. Onlarında tıp ki bizim -evlatlarımızı yetiştirdiğimiz gibi- anaları üzerlerine titreyerek büyüttü. Kimisi evli\kimisi nişanlı evlenme hayalleri kuruyordu. Kimisi baba\kimisi ise baba olacağı günleri geri geri saymaya başlamış, hayalleri olan gelecekten umudu olan askerlerimizdi.

Dağda saçma sapan bir amaç uğruna günahsız askerlere hiç acımadan, gözlerini dahi kırpmadan bombalar yağdırıp, askerlerimizi öldürüyorlar. Peki niçin? Ayrı bir devlet istiyorlarmış. Sizin Çanakkale ve Kurtuluş savaşında savaşan atalarınızın böyle bir isteği yoktu da sizin neden var. Yoksa siz o atalarınızdan daha mı akıllısınız??? Onlar: ''Biz Türkmüyüz de onlarla birlik olup savaşacağız'' demeden omuz omuza yürek yüreğe savaşarak hep birlikte ülkemiz için canlarını seve seve verdi. Sizin o Atalarınızdan ne fazlanız varda ayrı bir ülke istiyorsunuz!..

Aslında söylenecek yazılacak çok söz ve beddua var. Ama bir blog arkadaşımızın dediği gibi gün beddua edip, sataşma vakti değil. Gün dua edip, hep birlikte birlik olma vakti. Yukarıdaki devlet büyüklerin oyununa gelmeden hep birlikte birlik olalım. birbirimize girmeyelim. Sırf Kürt diye suçsuz Kürt vatandaşlara saldırıp, Ülkemizde kaos oluşturmayalım. (zaten yabancı birliklerin isteği de bu, onu unutmayalım)

''Yok A parti, yok B partiye oy verdiniz o yüzden oldu'' diyerek birbirimize girip, zaten bir buhrandan geçen ülkemizi daha fazla karıştırmayalım. Onun yerine hep birlikte birlik olup, aynı saatte namazlar kılıp, Kur'an-ı Kerimler okuyalım... Evvela yukarıda Allah, yer yüzünde de bizler oldukça gökyüzünde dalgalanan bayrağımız indirilemez, ezanlarımızı susturulamaz.

Allah Ülkemizde şehit düşmüş tüm askerlerimizin mekanını cennet, ana-babası-kardeşleri ve eşi-çocuklarına da dayanma gücü versin... (amin)
En İyi Tarif Blogları
Bumerang - Yazarkafe
Blogger tarafından desteklenmektedir.