Yazar:   Sunay Akın Sayfa Sayısı:  235 Baskı Yılı: 2009 Yayın Evi: Kültür yayınları Sunay Akın 'ın şiirleri ve ses t...

Yazar: Sunay Akın

Sayfa Sayısı: 235

Baskı Yılı: 2009

Yayın Evi: Kültür yayınları
SUNAY AKIN - AY HIRSIZI KİTABI YORUMU
Sunay Akın'ın şiirleri ve ses tonuna hayran biri olduğum için kitaplarını da severim diye düşünmüştüm. Ama sanırım onun yazdığı hikayeler bana çok fazla geldi. Yoksa başka bir açıklaması yok.

Çünkü Sunay Akın'ın ay hırsızı kitapta olması gereken ilgi çekici anlatım tarzı var, konuları çok akıllıca anlatılmış, hikayelerde gerçek hayattan kesintiler halinde, kitabın üslubu sanki senin karşında hikaye anlatıyor gibi... Eeee var oğlu var. Ben bu kitabı niye sevemedim? Aslında sevemedim de demeyelim de; bir solukta okuyamadım diyelim.

Çünkü kitapta anlatılan olay ve kurgular o kadar farklı ve hiçbir zaman duymadığımız konular olunca, insan o hikayeyi okurken ister istemez merak ediyor. Kitabı bırakıp, o konuyu bir araştırma duygusu ile kapılıyor.

Birde farklı farklı konuların hepsini ay ve uzay sevdasına bağlamış. Ama tabi konular farklı; ilk pilottan tutunda, şairler ve Atatürk'ün hayatı, oyuncaklar olmak üzere birbiri ile alakasız konularda olunca kafam bir dağılıyor. Kitabı okurken sanki o kitap beni yoruyormuş hissi uyandırıyor. Çünkü yazılan her hikayede ayrı bir mesaj ve bilgi olunca insan kendini bir zorluyor. ''acaba bu hikayede ne anlatılmak isteniyor'' diye.

O sebepten ben Sunay Akın'ın Ay Hırsızı kitabını öyle bir solukta okuyamadım. Ki bence öyle bir solukta okunacak kitapta değil. Bu kitap evinizin bir rafında olacak; arada boş bir zamanınızda 1-2 hikayesini okuyup, o hikayeler için kafa yoracaksın. Sonra ise kapatacaksın... Yoksa diğer türlüsü yorar... Diye düşünüyorum.

Peki siz Sunay Akın'ın kitaplarını okudunuz mu? Siz ne düşünüyorsunuz?

Hoşça kalın...
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.