Merhabalar!.. Bugün sizlere küçük çapta yaptığım dikiş işlemlerinden yine bir çalışma paylaşacağım... Şimdi içinizden ne geçirdiğ...

Merhabalar!..

Bugün sizlere küçük çapta yaptığım dikiş işlemlerinden yine bir çalışma paylaşacağım...

Şimdi içinizden ne geçirdiğinizi duyar gibiyim. Yine bir değerlendirme dikişi diyorsunuz demi dediğinizi tahmin ediyorum. :) Evett... Yanılmadınız, doğru tahmin ettiniz. Yine bir değerlendirme işlemi olarak yaptığım bir dikiş. :)

TOKİDEKİ SESİN KIZ ÇOCUKLARI İÇİN DİKTİĞİ ETEKLER, DEĞERLENDİRME

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere bu sefer ki kız çocukları için yapılmış 3 tane saten kumaştan parçalı tarzda olan klasik lastikli etekler diktim...

Şimdi diyorsunuz ki değerlendirme bunun neresinde diyorsunuz?... Bende şunu söyle yiyorum ki buraya bakarsanız değerlendirme bunun neresinde anlarsınız, diyorum :)

Ne oldu?.. Baktınız demi?.. :) Nasıl bir değerlendirme olmuş sizce?..

Biz bayanlarda kıyafetlerden bıkma olayı genellikle çok olur... Misal bir eteği, gömleği, vs... Fazla giydiğimizde ondan sıkılır bir daha giymek istemeyiz. Öyle durumlarda genellikle ya çöpe atar yada yer silme bezi yaparız. Ama ben genellikle yıpranmamış olan bu tarz kıyafetlerimi genellikle ya yenilerim yada başka şeylere dönüştürüp bir müddette o şekilde kullanarak. O eşyamızın daha fazla kullanmasını sağlarım. O sebepten bu seferde bu tarzda kendi eteğimin kumaşından, benim küçüklük bir elbisem var bu zamana kadar sakladığım o elbisenin etek kısmını da ölçü olarak belirleyip bu şekilde lastikli etekler yaptım.

Aslında lastikli değilde fermuarlıda yapabilirdim ama maalesef dikiş makinemin fermuar dikmek için gerekli aparatı olmadığı için lastikli yaptım. Ama sonrasında düşünümde iyiki de lastikli yapmışım bu şekilde çocuklar daha basit şekilde giyip çıkarabilirler.


Eteklerim şimdilik sahiplerine gitmediler evde bekliyorlar ama yiğenlerime vermeyi düşünüyorum umarım onlarda ben dikerken zevk alarak diktiğim gibi giyerken de zevk alark giyerler... :)

Hoşça kalın.
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.