Merhabalar!.. Bugün sizlere kilo kontrol durumumdan rapor verecektim ama maalesef sabah tartının üstüne çıktığımda gördüm ki kilomd...

Merhabalar!..

Bugün sizlere kilo kontrol durumumdan rapor verecektim ama maalesef sabah tartının üstüne çıktığımda gördüm ki kilomda bu hafta bir değişme olmamış :( İnsanoğlunun doğasında vardır bilirsiniz, insan illaki kendini teselli edecek ya!.. Benim tesellimde ''evet kilo vermemişim , ama olsun en azından almamışım da '' oldu... :)

Ben normalde postlarımı sizlerin de bildiği üzerine sabahları evde yalnız kaldığımda hazırlarım. Ama bugün bizim ev fertleri için yoğun bir gün geçmiş olacak ki ben hariç herkes uyudu... Eeee bu durumu kullanmak lazım diyerek daha önceden izlediğim ama bir türlü paylaşma fırsatım olmayan bir filmi hazır bu şekilde sessiz bir ev ortamı da bulmuşken fırsatı değerlendireyim diyerek düğün dernek filmi hakkındaki postumu sizler için paylaşacağım...

Offf, ne uzun bir başlangıç oldu öyle, biran yazarken film paylaşmaya hiç geçemeyeceğimi düşünmüştüm.:)

Tamam tamam ben en iyisimi tıp diyeyim ve filmi paylaşayım. :)

izlediğim filmler, film, film tavsiyem, komedi filmi, türk filmi, tavsiye ettiğim filmler, sürükleyici film tokideki sesin izlediği filmler

Düğün dernek filmini aslında bir çoğunuz izlemişsinizdir. Çünkü film gösterime başladığı andan itibaren 6 milyondan fazla izleyen olduğu için Türk sinemasının en çok izlenen filmi oldu.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir'i genellikle Ankara şivesi vede kültürünü yansıtan film vede dizilerde görmeye alışmıştık. Ama bu sefer Ankara değilde Sivas versiyonu ile ortaya çıktılar... :)


Filmin konusu hakkında bilgi vermek gerekirse, Sivaslı Tarık ve Letonyalı Monica  evlenmek istiyorlar. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkan dardır... Ama can yoldaşları sayesinde tüm Sivas seferber edilecektir.


Fikret ve Çetin gelinlik ve düğün salonu peşine düşerken, Saffet’in payına da düğünün sanatçısını bulmak düşer. Bir tüp kamyonu, bir deve ve tek oğlunun mürvetini görmekten başka her şeye gözünü kapatabilen bir kayınvalide! Üzerine Letonya’dan yola çıkan bir grup “kız tarafı” ile de film iyice şenleniyor... :) Filmde her ne kadar dayak olsa da filmde o dayak sahneleri bile öyle işlenmiş ki o sebepten insanlar o sahnede bile hakır hakır gülüyorlar... Eve evet bende güldüm. :)

Yani kısacası, bence filmi izlemeyen varsa vede o gün tüm dert vede kederlerinden kurtulup göbek hoplatarak gülmek isterse hiç zaman kaybetmeden bu filmi izlesin derim ben...

Hoşça kalın.
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.