İyi akşamlar arkadaşlar, bugün sizlere başlıktan da anladığınız üzere diktiğim pelerini paylaşacağım.... Aslında bu pelerini daha önc...

İyi akşamlar arkadaşlar, bugün sizlere başlıktan da anladığınız üzere diktiğim pelerini paylaşacağım....

Aslında bu pelerini daha önceden burada görmüştünüz ama  orada da söylediğim üzere bu pelerin için ayrı bir post girmeyi düşünüyordum... Çünkü malum bildiğiniz üzere bu benim ilk dikiş denemem :)

İlk defa kendime kendi kafama göre bir şey tasarlayıp, kestim, biçtim ve diktim... :)

Bu sebepten birazcık sevinç var :)

Hımm bu arada öyle pelerin diktim diye sakın ola ki düşünmeyin yeni bir kumaştan dikiş yaptım :) Tokideki ses illaki değerlendirme yapacak ya bu dikiş işini de değerlendirmeye döktü :)

Vee ev için giydiği penye kumaştan olan etek pantolonun pelerine dönüştürdü :)


DİKİŞ, dikiş makinesi, pelerin dikimi, DIY, TASARIM, değerlendirmeler, eskiyi değerlendir, değişim

Yukarıdaki resim kolejinden de gördüğünüz gibi pelerinim tamamen hayal üzerine çıktı. Ben bu pelerini dikerken hiç öyle kalıp filan kullanmadan göz kararı kesip parçaları birbirine birleştirerek diktim... O sebepten ufak tefek hatalarım vardır dikiş blogları o hatalarımı artık maruz görün  :)Çünkü ben bu dikiş işi için hiçbir şekilde eğitim almadan kendimce öğrenmeye çalışıyorum. O sebepten illaki kusur vede hatalarım vardır onuda inşallah en yakın zamanda öğrenip halledeceğim...

Bu pelerinimi hatta pembe badi ile bugün sabah veli toplantısına giderken giydim.. Ve bence pembe renk ile kombine yapmak daha çok yakıştı ama onun resmi olmadığı için şuanda onu paylaşamayacağım.... :( Ama inşallah başka renklerde de giydikçe zamanla paylaşacağım... Çünkü her ne kadar eski bir kumaş ile dikmiş olsam da benim için bu pelerin çook değerli :)

Peki ya sizce nasıl olmuş?...

Hoşça kalın...
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.