Son günlerde herkes de bir telaştır gitmekte nereye gidersem konu yılbaşında ne yapacaksın?.. Akşam menüde hindimi tavuk mu var?... Çam ...

Son günlerde herkes de bir telaştır gitmekte nereye gidersem konu yılbaşında ne yapacaksın?.. Akşam menüde hindimi tavuk mu var?... Çam ağacı aldınız mı?.. gibi muhabbetler var... Ben genellikle bu tür muhabbetlere pek girmem. Ama bazı kişiler bu şekilde bana da sorular sorunca benim verdiğim cevap genellikle hep aynı olur. ''Hiç bir şey yapmayacağım Normal şekilde her akşam ne yapıyorsam onu yapacağım... Tek fark olarak ise o gün, yeni bir yılın hepimiz için hayırlı geçmesi için Kuran'ı Kerim-i okuyup bol bol dua edeceğim...'' derim.

Vee bence tüm Müslümanlar da öyle yapmalı... Bununla ilgili o kadar çok konuşan vede yazanlar var ki, bazen insanlar kime inanıp ne yapacağını şaşırıyor... Hatta bazı kişiler diyor ki '' Yok efendim biz Noel değilde yılbaşı kutluyoruz'' diyor... Peki diyelim ki siz yılbaşı kutluyorsunuz o zaman neden çam ağacı alıp süslüyorsunuz?.. Çam ağacı süsleme adeti noel bayramında Hristiyanların yaptığı bir adet değil mi?.. Ve ayrıca Noel babada neci oluyor öyle bir zat bizim dinimizde vede büyüklerimizde var mı?.. Yok illaki bir insan kılığına girecekseniz o zaman Nasrettinin Hoca kılığına girin... Sözün özü ben son olarak şunu derim. Öyle hiç kimse kendi kendini yok ben Noel değilde yılbaşı kutluyorum diye kandırmasın... Yılbaşı kutlamak o gece eğlenerek, içki içerek, çam ağaçlarını süsleyerek kutlanmaz!...

Hatta bununla ilgili Nihat Hatipoğlu'nun bir sohbetini de sizlerle paylaşıyorum en azından bir din adamının ağzından yılbaşı kutlaması caiz mi? yoksa caiz değil mi öğrenin de kendinize çeki düzen verip bir Müslüman gibi davranışlarda bulunun...Hoşça kalın.
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.