İyi akşamlar arkadaşlar, beni takip edenler bilir ki ben bloğumda bizzat denediğim yada yaptığım şeyleri paylaşırım öyle kulaktan dolma b...

İyi akşamlar arkadaşlar, beni takip edenler bilir ki ben bloğumda bizzat denediğim yada yaptığım şeyleri paylaşırım öyle kulaktan dolma bilgileri bloğumda mümkün mertebe yer vermem... Şimdi şuanda paylaşacağım da bizzat tokideki ses tarafından denenmiş ve sonucundan memnun kalınmış bir öneridir...

Şimdi bu kadın ne diyor?... Diye merak ettiniz demi :) Hadi itiraf edin merak ettiniz işte :)

Tamam tamam daha fazla uzatmadan direk konuya dalıyorum :) yaklaşık 2 ay önce facebook sayfasında muz kabuğunun faydası diye bir yazı okumuştum. Daha sonrasında ise merak edip bizzat denemiş ve sonuçtan memnun kalınca bloğumda da paylaşırım diye bir yere not almıştım ama daha sonrasında, diğer postlarımda da bahsettiğim gibi aklına eseni yapan bir tip olduğum içim bu huyumu bloğumada yansıtıp o an içimden hangi yazıyı yazmak varsa onu yazdığım için bu postu sürekli erteledim. Fakat şuanda kuzucuklarıma muz verip kabuğunu alıp suratıma sürünce bu postu yazmak içimden geldi... o sebepten bende karşınızdayım :)
TOKİDEKİ SESİN DOĞAL SAĞLIK YAZISI

Bir çoğumuz muzu yer daha sonrasında ise kabuğunu çöp diye çöpe atarız... İtiraf etmeliyim ki bundan 2 ay önce bende aynen öyle yapıyordum... Ama görüyorum ki doğada çöp diye bir bitki yok çöp dediğimiz şeyler, bir şeylere faydası var ama biz faydasını bilmediğimiz için çöp olarak nitelendiriyoruz...

Muzun vücudumuza faydasını zaten biliyoruz muz maskesini de eminim ki birçoğunuz biliyorsunuzdur. Eğer ki aranızda bilmeyenleriniz varsa buradaki yayınım da muz maskesi vede muzun faydalarını daha geniş şekilde yazdım oradan okuyabilirsiniz.

İşte muz kabuğunun bilmediğimiz 5 faydası...

1-Muz kabuğunun içini sivrisinek ısırıklarına sürdüğünüzde, kaşıntısını ve şişkinliğini alıyor.

2-Ayaklardaki nasırların yumuşaması için, muz kabuğunun içini sıyırın, bir kaşık kadar olduğunda nasırın üzerine koyun, üstünü sarın. Birkaç saat sonra açıp temiz su ile yıkayın. Ya da direk muz kabuğunu sarabilirsiniz nasırınıza. İki şekilde de faydası oluyor.

3-Muz kabuğunu suratınıza sürdüğünüzde aknelere çok iyi geliyor ve ayrıca cildi tabiri caizse kaymak gibi yapıyor. Özellikle bu faydasını çok sevdim çocuklara her muz verdiğimde kabuğunu alıp suratıma sür(üyorum) biraz bekleyip daha sonra ılık su ile yıka. Sonra sonuçtan o kadar çok memnun kalacaksınız ki elinizi suratınızdan getiremeyeceksiniz.

4-Diz ağrılarının geçmesine yardımcı olmak için muz kabuğuyla dizleri ovun... Baştan söyleyim bunu bilmiyorum dizlerim Allah'a şükür ağrımadığı için denemedim ama babaannem bana geldiğinde onun üzerinde onuda deneyeceğim. O zaman faydası olup olmadığını bildiren bir yazıda, onun için yazarım siz merak etmeyin... Haa tabiki benden önce deneyipte  sonucu benimle paylaşmak isterseniz de paylaşabilirsiniz. Biliyorsunuz ki bu bloğumun kapısı hepinize her daim açık.... :)

5- İçindeki potasyum ve yağlarla çok iyi bir ayakkabı cilasıdır. Muz kabuğunun içiyle ayakkabınızı ovun sonra bez ile temizleyin.

 Diğer doğadan gelen sağlık yazılarımı okumak isterseniz tık tık...


Hoşça kalın.Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.