Cenabı Allah biz kadınları her ne kadar erkeklere muhtaç vede korunmaya ihtiyacı olan olarak yaratmış olsa da. Aslında bizlere istediği ...

 Cenabı Allah biz kadınları her ne kadar erkeklere muhtaç vede korunmaya ihtiyacı olan olarak yaratmış olsa da. Aslında bizlere istediği her şeyi elde etmesini sağlayacak güzellik vede duygu vermiş...

Tabi ki seneler nasıl yaşımızı götürüyorsa güzelliğimizden de bir şeyler götürüyor. Mesela dudak kenarlarında bir kırışıklık, saçda beyazlaşma gibi... Bu tür belirtiler birazda genden gelen özellik misal verecek olursak benim cildim esnek bir yapısı olduğu için kırışıklık pek söz konusu olmuyor ama 20 yaşımdan buyana saçımda az az beyazlaşmalar oluşmaya başladı...

Her ne kadar başörtülü bir bayan olsam da bu durum öncelikle kendime ve daha sonrada eşime saygım olduğu için beni rahatsız ediyor... Bu durumu engellemek için evde ufak ufak bakımlar vede boyalar yaparak çözümler bulmak için yaklaşık 8 senedir her 2 ayda bir boya bazen yaptım bazende yaptırdım... Sonuç olarak ise şunu söylemem gerekiyor ki öyle pahalı markaların boyasını alıp boyamak hiçbir şekilde güzel sonuçlar doğurmuyor. Kuaföre boyatmakta çok mantıklı değil çünkü o zamanda saçlarında çok şekilde yanma vede dökülme söz konusu oluyor... Şimdi bana doğal olaraktan ee o zaman ne yapalım diyeceksiniz sonuç olarak sizlere şunu belirtmem gerekiyor ki benim saç yapıma en uygun boya vede bakımı ben buldum. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum, ama paylaşmadan önce şunu belirtmem gerekiyor ki benim saçıma iyi gelen birşey belkide sizin saçınıza iyi gelmez bunu bilin... Benim saç yapım ince telli, yağlı vede çok hassas saç derisine sahip olduğu için öyle ağır açıcılar benim saç derimde hemen kızarmalar yapıyor.

tokideki sesin saç boyası

Ben saçımı boyayacağım zaman en az 3 gün o saçı hiç yıkamamış oluyorum çünkü tecrübelerime dayanak şunu söylemem gerekiyor ki kirli saça boya daha çok giriyor. Yukarıda da gördüğünüz gibi o boyayı bir tabağa boşaltıp içine birazda hint kınası döküp saç boyası hazırlıyorum. Boya istediğim rengi, hint kınası ise saçımın bakımını vede beyaz olan yerlere yerleşip daha uzun süre kalıcılık sağlıyor önceden 2 hafta sonra hemen beyazlar kendini gösteriyordu ama şimdi öyle değil en az 2-3 ay beyazlar ortaya çıkmıyor. :)

Ben bu şekilde şimdilik çok memnum renk olarak ise ilk başlarda yukarıda da boyanın üzerinde de gördüğünüz gibi beyazlarda mürdüm kızılı siyah olanlarda ise biraz daha koyu bir kızıl renk hakim oluyor. Ama zamanla bu renkler daha bir açılıyor mesela benim şuanda en son bu şekilde boyayalı 2 ay oldu o sebepten renklerde açılma oldu koyu olan yerler açık kızıla açık olan yerler ise hafiften altın sarısını andıran sarılıkta bir renge döndü buda benim çok hoşuma giden bir durum sanki saçıma ayrı bir şekilde röfle attırmış gibi bir havası oldu :)

Saçıma ayrıca her ay bakımda yapıyorum ama bunu şimdi paylaşmayacağım... nedeni ise şuanda elimde o bakım ile ilgili resminin olmaması sizlere bir ara yine aynı şekilde bakım yaparken resim çekerim o zaman daha ayrıntılı şekilde bakımda neler yaptığımı paylaşırım.

Hoşça kalın.

Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.