Hayırlı cumalar sevgili okurlar, dualarınızda beni de unutmayın... Ben bu gün sizlere ilk defa yaptığım bir şeyi paylaşmak istiyorum....

Hayırlı cumalar sevgili okurlar, dualarınızda beni de unutmayın...

Ben bu gün sizlere ilk defa yaptığım bir şeyi paylaşmak istiyorum... Canlı çiçek diktim vede yetiştiriyorum!... :) Evet ilk defa diyorum; çünkü önceden sahte yapma çiçekleri seviyordum, canlı çiçeklerin bakımı vede etrafı pisletme olayı olduğu için daha önceden hiç canlı çiçek evime ne almış, nede ekmiştim. Ama artık tokideki ses önce çocukları, daha sonra ise ilk defa bir cici kuşu evinde beslemeye alışınca 'madem evimizde yaşayan her şey canlı o zaman çiçeklerim neden canlı olmasın, neden canlı çiçek yetiştirmeyeyim ki' diyerek Evime canlı çiçek aldım; baktım ki ben bu işi becerebiliyorum öldürmeden bakabildim ee o zaman tokideki ses durur mu?... Tabikide cıks durmaz :) işi dahada abartıp konserve kutularına kendim çiçek ektim.

KONSERVE KUTUSUNDAN OLAN SAKSILARI GİYDİRDİM...

Konserve kutularına çiçeği ekince baktım ki göze hiç hitap etmiyor. Eee o zaman ne yapmalıyım ki diye düşünürken aklıma daha önceden yabancı facebook sayfalarında gördüğüm saksıya çorap giydirme fikri geldi ve hemen eskimiş kullanılmayacak hale gelmiş, iki çorabımın alt kısmını kesip attım. Boğaz kısmını aldım. Şuanda saksı görevini üstlenmiş olan konserve kutularına giydirdim...

Gözüme yine sade gözüktü..., Sonrada kendi kendime ' ben bunu incilerle işleyerek daha çok göze hitap edebilirim' diye çorabın birini konserve kutusundan çıkarıp işledim... Bakınız altta gözüküyor, nasıl olmuş ?..

KONSERVE KUTUSUNDAN OLAN SAKSILARI GİYDİRDİM...

Sonra diğerini yapacaktım; ama yapmak zaman istediği için o an zamanım yoktu ondan daha sonra yaparım diye o gün yapmadım. Fakat sonrasında da yapmaya hiç elim kolum kalkmadı. O sebepten diğerine yapmadım. Onuda şimdilik bu şekilde kullanıyorum. Bence bu şekilde de fena gözükmüyor... Sizce? :)

KONSERVE KUTUSUNDAN OLAN SAKSILARI GİYDİRDİM...

Bu arada arkadaki çiçeğin helke sini ise memleketten getirdim sırf içine saksı oturtarak kullana yayım diye...

Benden şimdilik bu kadar, yarın sabah erkenden Bursa'ya gideceğim... Tokideki ses gezip gördüğü yerlere Bursa'yı da Allah'ın izni ile ekleyecek... Hımmm bu arada aranızda Bursalı okurlar varsa özellikle nereleri gezip görmemi tavsiye edersiniz, söylerseniz sevinirim.

Hoşça kalın.

Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.