Merhaba kızlar, bu mübarek aylarının geri sayımı başladığı için içimde bir burukluk ama diğer taraftan ise bayramda memleket özlemim biti...

Merhaba kızlar, bu mübarek aylarının geri sayımı başladığı için içimde bir burukluk ama diğer taraftan ise bayramda memleket özlemim bitip ailem ile birlikte olacağım için ise bir sevinç duygusu yaşamaktayım...

baba köftesi

Bugün evde geçirdiğimiz geçen pazardan notlar yazmak istiyorum :) Pazar günü geç saatlerde kalkıldı, daha sonra ise kocişko araba bakım işlerini yaptırmak için çocuklar ile birlikte evden çıktı bende o fırsattan istifa kafamı dinledim daha sonra ise bol bol kitap okudum... Bizimkiler eve geldiğinde kocişkonun yüzünde bir halsizlik, yorgunluk var daha iftara 5 saat olduğu halde akşama ne yemeği yapacağımı merak etti :) Bende köfte yapacağımı söyleyince bizimki 'Tamam o zaman köfteyi ben yapacağım diğerlerini sen yap köfteyi bana bırak' dedi... Eee benim canıma minnet hemen kabul ettim :) çorba salata ve pilavı yapıp ben çıktım... Sonra bizimki mutfağa girdi arada bir göz ucu ile bakıyorum ne yapıyor nasıl yapıyor diye :) Ama ona hiç çaktırmıyorum sanki hiç bakmıyormuş gibi davranıyorum  ha ha haa....bizimki resmen köftenin iç malzemesine buzdolabında ne buldu ise koydu... Bir ara elinde kahvaltılık çemen kutusundan bir kaşık ile alıp koyduğu sonra ise haşlanmış patates vede domatesleri blendirden geçirdiğin gördüm onun o hallerin gördükçe  ortaya nasıl bir şey çıkacak diye merak edip bir yandan da iyi bari salata ve pilavı ben yaptım da aç kalırsak onu yeriz diye içimden geçiriyordum :))
Ne buldu ise içine koydu köftesinin( ben o köfteye o ismi koydum ^ .^) harcını bir güzel yoğurdu sonra buzdolabına koyarak biraz dinlendirdi...  İftara yarım saat kala ben sofrayı kurmaya başladığımda oda yaptığı köfteleri kızartıyordu. Etrafa öyle güzel kokular yayıldı ki resmen ağzım suyu aktı, oruç olmasam sıcak mıcak demeyeceğim hemen alıp ağzıma bir tane atacağım o derece merak ediyorum :) 'Ama şurada kaç dakika kaldı ki bu kadar dayandın biraz daha dayan' diye kendimi tuttum.. Ama hazır koçişkoyu pür dikkat köfteleri kızartırken görmüşüm durur muyum onun bu halini çekmesem çatlarım diyerek hemen odaya koşup fotoğraf makinesini kapıp gelip ondan habersiz ansızım onun o halini çektim ki bir anı olarak kalsın diye :) Eee bizimkinin bu tür hareketleri normalde pek olmaz bırakın yemek hazırlamayı mutfağa gidip çay demlemeyi bile doğru düzgün beceremezdi yada beni o şekilde kandırıyormuş demek ki ) Pazar günü gördük ki istese çokta güzel yemek hazırlayabiliyor... Buradan kocişkoyaya duyurulur bu köftenin devamını ben ve çocuklar İSTİYORUZZZ lütfen lütfen lütfennn... :)


Akşam ezanlar okuduktan sonra orucumu açar açmaz çorba dahi içmeden hemen köfteden bir tane aldım,  alır almaz ağzıma öyle bir lezzet geldi ki tarifini anlatamam ığmmm ımm resmen ba-yıl-dım :) ben bu zaman kadar bunu neden mutfağa sokmamışım ki Yok yok arada mutfağa girip bir şeyler yaptıracağım isteyerek yada zorla :)) ( zorba blogger)

Gece ise, ben sabah evden dışarı hiç çıkamadığım için hep birlikte kendimizi dışarı attık. biraz dolaştık daha sonra ise dondurma yedik... Bu arada bu duruma en çok sevinen ise çocuklar oldu benim dondurma koliklerim dondurmaya yumulmuş halleri :)

tokideki sesin pazar anısı

Buda benim dondurmam :)
tokideki sesin pazar anısı

Bir pazarı da bu şekilde geçirmiş olduk :)

Hoşça kalın.
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.