Dünkü postumda da söylediğim gibi cumartesi günü ailecek yemek yedikten sonra biz gençler netten hep birlikte film izledik... Film bir Hi...

Dünkü postumda da söylediğim gibi cumartesi günü ailecek yemek yedikten sonra biz gençler netten hep birlikte film izledik... Film bir Hint filmi idi ama olaylar Amerika da gelişiyor. Ben normalde hint filmlerin pek sevmezdim hatta onların o dansları bana hep sıkıcı gelirdi. Ama bu filmi izledikten sonra fikrim değişti. Bundan sonra Hint filmlerine karşı ön yargılı olmayacağım onlara da şans vereceğim...

tokideki sesin izlediği filmler

Bu film 210 senesinde vizyona girmiş bir Hint filmidir. Filmde hasta bir adamın , tüm dünyada olan Terör, Savaş, Nefret ve Düşmanlığa karşı yaptığı savaşı anlatıyor.Benim adım Khan filmi aynı zamanda İslam'ıda ele alıyor. İslam'ı ve dünyanın İslam'a bakış açısını ele alıyor. İslam dinin ne kadar kardeşçil vede sağduyulu bir din olduğunu vurguluyor. 

tokideki sesin izlediği filmler

İsterseniz izlemeyenler için ufaktan da olsa filmin konusu hakkında bilgi vereyim; Filmde Rızvan Khan küçüklüğünü annesiyle ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika'ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira'nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır. Bunun üzerine Mandira Rizvan'i terk eder. Rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, Mandira ona Amerika Birleşik Devletleri başkanına gidip, adının Khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. Rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. Başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: "Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim'' Film bu şekilde gelişiyor... Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim çok duygusal vede güzel sahneleri de var, hatta arada insan ''vay be!... Helal olsun adama hasta hali ile kendi hayatını kurdu'' diye gurur duyduğun anlar vede Müslümanlığı güzel şekilde vurguladığı için ise mutlu olduğu anlar oluyor...:)

Hoşça kalın.
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.