Yazar:  Siraceddin Önlüer  Sayfa Sayısı:  108 Baskı Yılı:  2011 Yayınevi:  Semerkand  Bu kitabı aslında bitireli 1 ha...

Yazar: Siraceddin Önlüer 

Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2011

Yayınevi: Semerkand tokideki sesin okuduğu kitap


Bu kitabı aslında bitireli 1 haftayı geçti ama bir türlü sizlerle paylaşma fırsatım olmadı o sebepten ancak bu zamana kaldı... Kitabın adından da anlaşılacağı üzere kitapta ehl-i beyt imamlarından( yani peygamberimizin soyundan olan Hasan ile Hüseyininin oğulluları vede torunlarından olan kişilerden)bahsediyor... Ehl-i beyt imamlarından ilk olarak Hz. Ali den başlayarak Şah-ı Nakşibent(k.s) ye kadar olan imamlarını tek tek ele alıyor. Kitap da bu zatların doğduğu yer,  anne ve babalarının kim olduğundan daha sonra ise, ilimlerinden neyi çok iyi bildiklerinden ve son olarak ise kerametleri ve ölüm nedenlerine kadar bütün konuları kapsıyor hatta arada o mübarek ehl-i beytlerin hayatlarındaki yaşadıkları bazı enteresan anılarından da bahsediyor.


tokideki sesin okuduğu kitap


Kitabın arka kapağında yazan ise; Ehl-i beyt dediğimiz seyyideler ve şerifler tarih boyunca ehl-i sünnete bağlıu olan mezheplerin ve tarikatların yayılmasına hizmet etmişlerdir.

Bu zatlar içerisinde öyleleri vardır ki, tesirleri bütün ümmet üzerinde etkili olmuş, getirdikleri usuller sistemleşmiştir.

Topluma manevi önderlikleri sebebiyle, Peygamberimiz'in (s.a.v) izindeki bu büyüklere "imam" denilmiştir.

Hoşça kalın...
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.