Yazar: Mehmet Arlı Sayfa Sayısı:   253 Baskı Yılı:  2010 Yayınevi:  Tuva  Yayınları Esma-ül Hüsna'nın Esrarı, bu kitabı ...

Yazar:Mehmet Arlı


Sayfa Sayısı: 253

Baskı Yılı: 2010

Yayınevi: Tuva Yayınları


TOKİDEKİ SESİN OKUDUĞU KİTAP

Esma-ül Hüsna'nın Esrarı, bu kitabı aslında daha önceden okumaya başlamıştım ama araya başka kitaplar girince bu kitabı bir türlü bitirememiştim. Ama aklımın bir köşesinde bu kitabı okumak sürekli duruyordu, ilk fırsatta okumak istiyordum... En son sonsuz nuru bitirdikten sonra, elimin boş kalmasında bu kitabı okumaya tekrar başladım.

Veee bitirdim... Kitabın konusu ise isminden de anlayacağınız üzere Allah'ın 99 isminden bahsediyor. Her ismi tek tek önce ne anlama geldiğini, daha sonra Kuran'ı Kerimde nasıl geçtiğini ayetle birlikte gösteriyor. Ve son olarak da o ismi ne kadar telafüz edersek ne gibi hikmetleri ve faydası olduğunu anlatıyor.

TOKİDEKİ SESİN OKUDUĞU KİTAP

Kitabın arka kapağında yazanlar, kendisinden başkasına secde edilmesini apaçık şirk oluyorken, nasıl oldu da Alla hu Teala (cc) Hazreti Adem 'e secde edilmesini emretti?
Secde edilecek mertebeye erişen ''Hazreti İnsan''da hangi esmalar ne şekilde tecelli ediyor?
Esmalardaki sırlar ve olağanüstü güçler neler?
Kerametlerin ve mucizelerin esmalarla bir ilgisi var mı?

Bu kitap, benim çok hoşuma gitti. Bundan sonra sürekli elimin altında olacak, çünkü bundan sonra her fırsatta esmaların anlamına bakıp tespih çekeceğim. Sizlerinde okumanızı tavsiye ederim ... Çünkü bu kitap bir kere okuyup sonra bir köşeye koyacağız kitap türünden değil aksine sürekli elimizin altında olup Esma-ül Hüsnalara  bakarak sık sık telafüz etmemiz gereken bir kitap türüdür.

Hoşça kalın...

Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.