Şuaralar gündemde olan bu gezi parkı protestosu artık insanların canına tak etti, sırf bu olaylar yüzünden insanlar okullarına, işlerine ...

Şuaralar gündemde olan bu gezi parkı protestosu artık insanların canına tak etti, sırf bu olaylar yüzünden insanlar okullarına, işlerine rahat rahat gidemez oldular. İlk başlarda konunun gerçekten de ağaçların yıkılması olduğunu düşündüğüm için bu protestoyu haklı buluyordum. Ama daha sonra sosyal medyalarda yazılan çirkin sözlerden vede ekranlara gelen çirkin görüntülerden de anladım ki bu kalkış ve direniş gezi parkı için değil. Gezi parkı bahane aslında amaç Ülkeyi karıştırmak için odaklanmış bir kısım insanlar halkı kışkırtıyorlar.

tokideki sesin makalesi

İstanbuldaki gezi parkını daha önceden hiç görmedim nasıl bir yer, kaç ağaç var bilmem ama araştırdığıma göre orada 12 ağaç varmış Şimdi diyeceksiniz ki 12 ağaç azmı yok az değil, 12 değil bir ağaç dahi kesilmesin ve yanmasın gönül bunu ister, ama bu gösteriler esnasında bir sürü çiçek ve ağaçlar zarar gördü peki o ağaçlar yeşillik değil mi? Onların suçu ne? Bir tarafı kurtaralım derken neden bir kaç yeri birden mahvediyorsunuz?

Taksimdeki protestoları gözümle görmedim o sebepten kulaktan dolma haberlere dayanarak hiç birşey diyemem. Ama Ankara da cumartesi günü güven parkta yapılan gezi parkı protestosundan bilhassa karşı karşıya kalmış bir arkadaştan duyduklarımı aynen aktarıyorum. '' Göstericilerin büyük çoğunluğun yüzleri maskeli olarak kürtçe slogonlar eşliğinde kaldırım taşlarını sökerek polislere atıyorlarmış.Ayrıca kaldırımların kenarlarındaki çiçekleri ve çimleri koparıyorlarmış, Başka bir taraftan ise bazı kişiler iş yerlerin önünde ellerinde alkol içerek boş şişeleri polislere fırlatıyorlarmış''

Şimdi siz okurlarıma sesleniyorum lütfen dolduruşa gelmeyin, ellerinizi vicdanınıza koyunda söyleyin bu olay haklın düzenini bozmak değilde nedir?

Üstelik sosyal medyalarda çıkan her haberlere de inanmayın bu yalan haberlere örnekler verecek olursak bakın Köpeğe biber gazı sıkan polis bu foto daha öncede vardı şu günlerde çokça paylaşıldı. Fotoğraftaki kişiler İtalyan polisi. Provakatörlerimiz tarafından fotomontajlanmış.

tokideki sesin makalesiEylem 48 saat daha devam ederse Anayasa Mahkemesi hükümeti düşürülebilir Hiç bir ülkede böyle bir yasa mümkün değildir. Eylemin daha uzun sürmesi için uydurulmuştur.

tokideki sesin makalesi


Eylemciler Başörtülü Bayanlara Saldırdı Bu da yayılan haberler arasındaydı. Fakat provakatörler her iki tarafıda karıştırmaya çalışıyor. Hükümet yanlılarının da arasındalar. Kaldı ki; direnişçiler arasında azımsanamayacak kadar başörtülü kişi var,  hiç bir sorun yaşanmamış.

tokideki sesin makalesi


 Panzerle ezilen genç resmi En çok tepki çeken fotoğraflardan. Olayın aslı Yabancı bir ülkede bot motorundan yaralanan bir kişi.

tokideki sesin makalesi


 Ve buna benzer bir sürü yalan haberlerde sosyal medyalarda dolaşmakta ama hiçbiri gerçek değil hepsi asılsız haberdir. Amaç baştada dediğim gibi herkesi birbirine düşürüp Ülkeyi bölmek istiyorlar! Ama bizler bunlara papuç bırakmayalım, Türkü, alevisi, lazı, çerkezi, açığı ve kapalısı onların düşündükleri aksine birlik olalım!! Çünkü Atalarımız bu Ülkeyi böyle dayanışma içinde aldılar...

Not:İşin siyaset tarafıyla ilgilenmiyorum. Bu nedenle bir tarafı desteklediğim düşünülmesin. Bunlar sadece benim araştırarak öğrendiğim doğrular. 
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.