İyi akşamlar sevgili bloggerler, sizlere geçen cumartesi günkü hayvanat bahçesi gezmemizden iki fotoğraf paylaşıp arkasından da Efe'...

İyi akşamlar sevgili bloggerler,
sizlere geçen cumartesi günkü hayvanat bahçesi gezmemizden iki fotoğraf paylaşıp arkasından da Efe'nin o parkta taş toplaması ile bana sürekli ' anne  hadi balık yapalım' diyerek ısrar etmelerine dayanamayıp onlarla birlikte yaptığımız balıklarımızdan bahsedeceğim..... tamam tamam biraz karışık bir cümle oldu en iyisi mi ben size resimlerle birlikte anlatayım. O zaman daha anlaşılır olur demi ama....:))


Cumartesi günü çocuklarla birlikte gittiğimiz küçük hayvanat bahçesinden kareler...


Küçük çocuğu olanlar bilir yumurcak tv de akşamları çıkan çocuk faaliyetlerini içeren bir program var. Şuanda programın ismini aklıma getiremedim ama eminim ki bir çoğunuz hatırladı.:)

Hah işte o programda hamurdan balık yapıp kürdanla tutturarak yapılan bir faaliyet vardı. Altında çakıl taşları koyup akvaryumun içindeki taşları andırıyordu . bizimkiler onu çok beğendi özellikle Efe parktan montunun cebine taşlar topladı durdu...:)

Eve gelince ise sürekli anne hadi yapalım diye sürekli ısrar etmesine daha fazla dayanamayıp sıvadım kollarımı.


Veee bu şekilde birşey yaptık çakıl taşlarını vede kürdanı Efe yaptı onu özellikle belirteyim :) Canım oğlum bu konuda sanırım abisinden daha bir çok eli yatkın özellikle bu tür şeylerle uğraşmaktan zevk alıyor.


Kuruduktan sonra yüzen balıklarımızı alıp laoboya koyduk şimdilik biz bu durumdan çok memnunuz özellikle Efe sürekli bakıp 'bak bu taşları ben topladım bunları ben yaptım' diyerek kendisi ile gururlanması beni bir ayrı mutlu ediyor.:))


Hoşça kalın.

Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım

Merhabalar, bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günümüz. Bu günü biz büyüklerin gençlerimize aktarıp bu vatanın kolay kazanılmadığı...

Merhabalar, bugün 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizi Anma Günümüz. Bu günü biz büyüklerin gençlerimize aktarıp bu vatanın kolay kazanılmadığını ne zorluklarla elde ettiğimizi ve bir karış toprağını vermemek için nice  gençlerimiz vede analarımızın bu yolda şehit olduklarını  bilinçlendirmek zorundayız.


Emir'in okulundaki öğretmenleri tamda bunun için bu güne özel bir piyes hazırlamışlar. Hemen hemene hepimizin bildiği Kınalı Ali Destanını canlandırdılar. Çokta güzel oldu burdan emeği geçen tüm öğretmenlerine bir kez daha teşekkür ederim. Haa tabiki kuzucukların becerikliklerini de unutmamak lazım maşallah çok güzel oynadılar salondaki tüm insanları resmen mest ettiler.:)Kınalı Ali gibi nice şehitlerimiz bu günde şehit olmuştur. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun Allah onlardan razı olsun onlar sayesinde bu güzelim Ülkemizde gönül rahatlığı ile yaşıyoruz.


Bizler bu vatanımızı onlardan ödünç olarak aldık şimdi de bu kuzularımıza bırakacağız o sebepten onları ne kadar çok bilinçlendirirsek çocuklarımıza o kadar çok vatan sevgisi aşılamış oluruz. Son olarak siz okurlardan bir ricam olacak bu günün anısına tüm şehitlerimiz için birer fatiha okur musunuz?..


Hoşça kalın.

Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.