merhabalar sevgili okurlarım size bugün, haberlerde gördüğüm vede çok canımın sıkıldığı bir durum hakkındaki nacizhane fikrimi paylaşmak i...

merhabalar sevgili okurlarım size bugün, haberlerde gördüğüm vede çok canımın sıkıldığı bir durum hakkındaki nacizhane fikrimi paylaşmak istiyorum. Çünkü bu haberi izledikten sonra gerçekten de çok sinirlendim.


Haberde bir gurup gencin, 'İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmamaları' şeklindeki haber, belkide birçoğunuz izlemişsiniz veya okumuşsunuzdur. Birçoğunuza göre normal de olabilir herkese zorla söyletmek zorunda değiliz diyorsunuzdur. Ama bana göre çok kötü bir davranış. Kesinliklede normal değil...


Çünkü orada bulunan yüzlerce kişi ayağa kalkarken üç kişinin ayağa kalkmaması size göre normal ise, size şunu demek istiyorum 'yani yüzlerce kişi hata yapmış..üç kişi ise doğru yapmış öyle mi ?'

Neden istiklal marşını bu kadar öteleyebiliyoruz ? neden çok önemsizmişçesine yargılara varabiliyoruz ?

O kişiler bu ülkenin vatandaşları değiller mi ? vatandaşı oldukları ülkenin marşına saygı göstermelerini istemek neden aykırı bir davranış gibi gösterilmek istenir ki ?

Örnek verecek olursak ben bir başka Ülkedeyim diyelim..ve bir ülkenin marşı çalındı..ben söylemesem bile ayağa diğer insanlar gibi kalkar saygımı ifade ederim..

Ama burada ki örnekte bile ayağa kalkmayanlar bir başka ülkenin vatandaşları değil ki..mensubu bulunduğumuz ülkenin vatandaşları..

Evet zorla hissettiremez siniz bazı duyguları..olmazsa olmaz..ama biz onlardan hissetmelerini zorla istemedik ki ? sadece ayağa kalkıp saygı göstermelerini istedik..bunun sakıncası nerede var ?

Kendilerine insan olarak saygı beklerler değil mi ? neden saygı..dostluk..barış ve de kardeşlik deyip bunu başkalarından esirgiyorlar? bu kabul edilebilir mi sizce ?

Bu marş, ülkenin vatandaşları saygısızlık göstersinler diye meydana gelmedi..Belli bir mücadelenin sembolüdür..ayağa kalkmayanlarda özgür düşünce içinde değil..sadece vatanı bölme amacında olan ayrılıkçı kişilerdir..

Bu ülkenin ekmeğini yerken..her türlü hakkından yararlanırken bu ülkenin temel vatandaşlarıyız diyecekler..hak isteyecekler..ama bir yandan da ülkenin değerlerini yok sayacaklar.. Yook efendim bu o kadar kolay değil....

Arkadaşlar benim düşüncem böyle sizce yanlış mı düşünüyorum? 
Hoşça kalın.

Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.