Kötü yazılım virüsünü nasıl düzelttiğimi birkaç blog arkadaşım sormuş bende onlara hitaben, ayrıca da benim gibi bloğunda böyle sorun olanl...

 Kötü yazılım virüsünü nasıl düzelttiğimi birkaç blog arkadaşım sormuş bende onlara hitaben, ayrıca da benim gibi bloğunda böyle sorun olanlara yardımcı olmak maksadı ile anlatmaya çalışacağım umarım başarabilirim.

Bismillahirrahmanirrahim....
Benim bloğuma girince çoğu arkadaşlarında gördüğü gibi kırmızı bir karenin içinde 'saldırgan olarak bildirilmiş site'diye bir uyarı yazısı çıkıyordu. o karede beni bu siteden kurtar yada bu site neden engellendi uyarısı vardı ben bu site neden engellendiydi tıkladım.

O kareyi tıklayınca değmesin yağlı boya sitesindeki arkadaşında yayınlandığı bir postunda yer alan yazılar çıkıyordu. Kopyalayıp size göstermek istedim ama arkadaşım bloğunda emek hırsızlığı olmasın diye kopyalamaya izin vermediği için yapamadım, o yüzden size o postun linkini vereyim de çıkan yazıyı görün.

Çıkan yazının en altında site sahibi iseniz tıklayın diye bir link vardı. O linki tıklayınca sitemde sorunlu olan postu gösterdi ' anne özlemi' diye bir postum vardı okuyan arkadaşlar bilir. İşte o postuma virüs bulaşmış. İlk olarak o postu taslağa ayırdım. Daha sonrasında ise bana servis adında vede tanımadığım sitelerden bir kaç tane yorumlar vardı. Hatta yorumun birinde şöyle diyordu: 'Çok güzel makaleleriniz var başarılarınızın devamını dilerim avukatlık danışmanlığı' yazıyordu vede o avukat danışmanlığında da bir link vardı. Ben o yorumu bloğum da yayımlamıştım. Buna benzer yorumları sildim.

Sonrasında ise bloğumun tasarımına girip 'formsprıng' diye okuyucuların bana özel mesajını göndermeleri için bir program vardı onu kaldırdım. Birde ayrıca mesaj yazabileceğiniz küçük bir mesaj kutusu vardı onuda kaldırdım. Bütün bunları yapınca tekrar ilk başlarda da anlattığım gibi neden engellenmiş vede site sahibi iseniz linklerine sırası ile tıklayıp virüslü yerleri gösteren sayfaya girdim orda tüm sorunu çözdü iseniz googleden tekrar incelemesini isteyin diye bir link vardı oraya tıklayıp googlenin tekrar incelemesini istedim.

Veee  Allah'ın izni ile bu sorundan da kurtulmuş oldum. Allah herkesi onca emeğini boşa çıkaracak emek hırsızları vede virüslerden korusun.... Amin.

Arkadaşlar ben bunları bakınca düzeldi inşallah sizlerinki de düzelir. Umarım anlatabilmişimdir. Sorusu olan arkadaşlar sorabilir. Benden şimdilik bu kadar.

Hepinize öpücükler.

Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.