Tüm müslümanların Regaip Kandili Mübarek Olsun.  REGAİP KANDİLİNDE NASIL İBADET ETMELİYİZ - Regaip kandili gününü oruçlu olarak ...


Tüm müslümanların Regaip Kandili Mübarek Olsun. 

REGAİP KANDİLİNDE NASIL İBADET ETMELİYİZ

- Regaip kandili gününü oruçlu olarak geçirmeliyiz yani bu geceyi oruçla karşılamak tavsiye edilmektedir.

- Regaip gecesinde kazası olan insanın hiç değilse 1 günlük kaza namazını ihya etmesi tavsiye olunur.

- Kur’an-ı Kerim okuyabiliriz.

- Yatsı namazı ile sabah namazını camide cemaatle kılmak bütün günün ve o gecenin önemli bir ihya şeklidir. Eğer yatsı ve sabah namazını cemaatle camide kılan birisi bütün gününü sabahtan akşama kadar ibadetle geçirmiş kadar sevap kazanır.

- Bir başka ihyâ şekli zikir ….. “Lâ ilâe illallah”, “Allahümme salli alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âli seyyidinâ muhammed”, “Estağfirullah”, “Sübhànallah”, “Elhamdülillâh”, “Allahu ekber”, “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm”, “Allah” gibi sözler mübarek kelimelerdir, cümleciklerdir. Bunları zikretmek çok sevabdır..

Regaip kandilinde kılınacak namazlar:

Peygamber efendimiz bu gecede tesbih namazı kılmıştır. Ve yine akşam vakti ile yatsı vakti arasında Hacet namazı (12 rekat) kılmıştır.

Sevgili dostlar dualarınızda beni de unutmayım Çünkü bir müminin mümine duası geçermiş. Zira ben dualarımda sizlere de yer vereceğim.
Bu mübarek gecenin benim için başka bir önemi ise, benim eşim regaip kandilinde doğmuş. O sebepten de dedesi adını 'Regaip' koymuş. Her ne kadar şimdi tarihi 14 Nisana denk gelmese de bundan 30 yıl önce 14 nisanda regaip kandiliymiş.

Hepinize Bol İbadetli Günler Dilerim.

Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.