Bizim normalde film izleme günlerimiz cumartesi günleridir ama 3-4 haftadır fırsatını bulup oturup ailecek güzel bir film izleyememiştik...

Bizim normalde film izleme günlerimiz cumartesi günleridir ama 3-4 haftadır fırsatını bulup oturup ailecek güzel bir film izleyememiştik. O sebepten,  dünde hazır eşim eve erken gelince akşam yemeğinden sonra oturup ailecek film izlemeye karar verdik ama bu sefer öyle korku filmi olmasın çocuklarla birlikte izleyebileceğimiz komedi olsun diye kararlaştırdık.

Film seçimini ise her zaman ki gibi ben yaptım. Benim daha önceden magazin programlarından duyduğum berlin kaplanını merak ediyordum. Nasıl duyduğuma da kısaca değinmek istiyorum. Ferdi Tayfur'un iddiasına göre berlin kaplanını kendinin yazdığını Ata Demirer ondan çaldığını iddia ediyordu. Bu sebepten Ata Demirer'i  dava etmiş....... miş muş miş içeriği biraz uzun ama şimdi onu anlatıp zaman harcamak istemiyorum. 

Film tür olarak her ne kadar komedi yazsa da bence romantik komediydi. Filmden kısaca bahsedecek olursam film,  Berlin ile Türkiye de  geçiyor. Başrol oyuncusu olan Ata Demirer Berlin de boxculukla geçimini sağlıyor. Boxculuk yaparken bir şeyler ters gidiyor ve borçlanıyor o sebepten de başını belaya sokuyor. Diğer taraftan ise Türkiye de amcasının bir pansiyonunu ölmüş babası hatrına yarısını onun üzerine yaptığı ortaya çıkıyor. O sebepten enişte Berline onu almaya gidiyor ve Türkiye ye alıp geliyor. Sırf onun gözünü boyayarak imza attırıp pansiyonu satmak için, Türkiye'ye gelen boxcu  Türkiye de çok romantik anlar yaşıyor. Orada ki kişilerle aralarında gizli bir bağ oluşuyor. Ayrıca bir kıza da aşık oluyor, film bu şekilde ilerliyor.

Film bizim ailecek, çok hoşumuza gitti izlerken çok zevk aldık yeri geldi güldük, yeri geldi duygulandık. Eğer ki aranızda halen izlemeyen kişiler  varsa kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Veeee sonuç olarak ise ailecek çoluklu çocuklu bol komedili hemde duygulu bir film izlemek isterseniz BERLİN KAPLANINA bir bakın derim. :))


Hepinize Hayırlı Cumalar.
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.