Son zamanlarda izlediğim Türk yapımı olan en iyi korku filmi idi. Film o kadar sürükleyici vede korku efektleri var ki  bir ara kendimi ...

Son zamanlarda izlediğim Türk yapımı olan en iyi korku filmi idi. Film o kadar sürükleyici vede korku efektleri var ki  bir ara kendimi öyle kaptırmışım ki oturduğum koltuğu sımsıkı tutmuş halde buldum. :))

Musallat 1 i izlemedim ama izleyen arkadaşlardan o kadar çok övmüşlerdi ki bu film bende merak konusu olmuştu  Ama maalesef bir türlü izlemek kısmet olmamıştı.

Bir ara film sitelerinde en çok izlenen filmlere bakarken orada musallat 2 laneti gördüm. Ben genelde bir filmi izlemeden önce o film hakkındaki yorumlara bir bakarım genellikle sevilmiş mi yoksa sevilmemiş mi film diyerekten işte bu sebepten dolayı yorumları okudum. Genelleme olarak film hakkında güzel cümleler yazmışlar. Bende o sebepten dolayı filmi indirdim bir ara belki izleriz diyerekten.


Bizim film izleme günlerimiz genelde cumartesi akşamı olur ama maalesef  geçen cumartesi evimize misafir geldiği için izlememiştik. Pazar günü sabah çocukları dışarı çıkardığımız için yorulmuş kuzucuklarım, akşam erkenden yattılar. Eeee o zaman bize doğal olarak korku filmi izleme fırsatı çıktı bende fırsattan istifade indirdiğim musallat 2 laneti açtım.

Filmin konusu hakkında özet verecek olursak, Elif adında bir ressam kız var.Film o kız çerçevesinde onun hayatı hakkından olayları anlatıyor.  O ressamın ailesi olarak bildiği kişilerin gerçekte ailesi olmadığını öğreniyor. Gerçek ailesinin ise çocukları hiç olmuyormuş ama bir büyücüye giderek bir büyü ile çocuk sahibi olduklarını ama bu seferde o cinlerin o bebeği istediğini vermediği zamanda önce büyücüye sonrasında ise kendi ailesine musallat olarak onları öldürmüş. Kız bu olayı çözmeye çalışıyor ama çözülmeyecek bir olay olduğu için Elife bir daha gören olmamış.

Resimler ise, film içinde sahnelerden en çok etkilendiğim karelerin resmi o bağıran kız Elifin kız arkadaşı Elifin yakında olduğu için ona da musallat olarak, Eliften uzaklaştırmaya çalışıyorlar.

İnanır mısınız şimdi bu yazıları yazarken dahi, filmi hatırladığım için ellerim titriyor resmen. Düşünü artık filmden nasıl etkilendiysem halen etkisinden çıkamamışım. Korku vede gerilim sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. İzleyin pişman olmayacaksınız...


Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.