Merhabalar arkadaşlar, hemen hemen hepimizin çeyizinde dantellerimiz vardır. Çoğumuz o dantelleri kullanmıyor öylece sandıkta bekliyordur...

Merhabalar arkadaşlar, hemen hemen hepimizin çeyizinde dantellerimiz vardır. Çoğumuz o dantelleri kullanmıyor öylece sandıkta bekliyordur, eee madem annelerimiz veyahut bizler kendimiz o kadar emek geçip birbirinden değerli dantellleri ördük bir işe yarasın demi ama işte tamda o niyetle yapılmış bir tasarım buldum size :)) bakalım dantellerimizden ne yapabilirmişiz vede nasıl yapılırmış öğrenmek için buyrun resimlere bakalım.


Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım

Özellikle   akşam  yemeklerinde   salata olarak tüketilmesi   tavsiye   edilen marulun, bir sürü faydası olduğunu biliyor muydunuz? ...

Özellikle akşam yemeklerinde salata olarak tüketilmesi tavsiye edilen marulun, bir sürü faydası olduğunu biliyor muydunuz? Bir çoğumuzun hayatında, mutfağında önemli bir yeri var, genellikle kullanıyoruz ama ne işe yaradığını bize ne faydası olduğunu çoğumuz bilmiyoruz. Bende o yüzden kullandığımız bu marulun aslında bize büyük bir faydası olduğunu bilgilendirmek maksadı ile bu postumu hazırladım. Umarım beğenirsiniz:)  Sözü fazla uzatmadan şimdi de marulun faylarına geçelim.

-Gün içerisinde yaşanan stresi önlemede etkili
-Uykusuzluğu gideriyor
-Kalp hastalıkları içinde tavsiye ediliyor
-Kabızlığı önlüyor
-Hazmı kolaylaştırmada yardımcı oluyor
-Kandaki şeker miktarını düşürüp kanı temizliyor
-Erkeklerde aşırı cinsel isteğin azaltılmasında kullanılır
-Basur memelerinde faydalıdır. 
-Bol idrar söktürür.
-Romatizma tedavisinde de yararları görülen bitki, karaciğer ve dalaktaki şişkinlikleri indirir. 
-Göğsü yumuşatır. Böbrek iltihaplarında iyidir.
-Anne sütünü arttır
-Öksürüğü keser


 Marul suyu, ergenlik sivilcelerini giderir, yüze tazelik ve güzellik verir. Lapası, kan çıbanı, apse ve yanıklarda kullanılır. 
Marul maskesi olarak ise, kuru cildi olanların cildini nemlendirmek vede pürüzsüzlük sağlamak maksadı ile yapılır. 5-6 yaprak marul yaprağını kaynar suya koyup 2 dakika kaynatın daha sonrasında ise temiz yüzünüze vede boynunuza yaprakları koyarak 20 dakika bekleyin, sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp havlu ile tampon yapın.

Hayırlı cumalar hepinize arkadaşlar...

Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
En İyi Tarif Blogları
Bumerang - Yazarkafe
Blogger tarafından desteklenmektedir.