Siyah ve beyaz, modası hiçbir zaman geçmeyen, insanı her daim asil vede şık gösteren renklerdir. Ben siyah ve beyaz renk kombinasını ço...


Siyah ve beyaz, modası hiçbir zaman geçmeyen, insanı her daim asil vede şık gösteren renklerdir. Ben siyah ve beyaz renk kombinasını çok severim. Özellikle kafam çok karışık olduğunda ilk aklıma gelen renklerdir.

Şimdi size benim çok severek kullandığım siyah ve beyaz renkli kombinimi gösteriyorum. Trençkotlar postumda da söylediğim gibi ben trençkotlarımı genelde sade olarak kullanmayı severim çünkü biliyorum ki ancak o zaman trençkotumun modeli kendini gösterir.Benden bu kadar arkadaşlar umarım beğenirsiniz...
 Hepinize hayırlı akşamlar ve öpücükler :)

Ekmek, zengin fakir ve yoksul ayırt etmeksizin her kesimin sofrasına konuk olan. Kokusu, bereketi ve tadıyla bütün dinlerde kutsal nime...

Ekmek, zengin fakir ve yoksul ayırt etmeksizin her kesimin sofrasına konuk olan. Kokusu, bereketi ve tadıyla bütün dinlerde kutsal nimet sayılan bir mübarek yiyecektir. Bu mübarek yiyecek ülkemizde ne yazık ki bir israfla karşı karşıya.

Bir yandan  binlerce insan bir dilim ekmeye muhtaç şekilde yaşarken. Diğer yanda ise hergün milyonlarca ekmeği çöpe atıyoruz. Halbuki israf en büyük günahlardandır bunu bilerek hareket etmeliyiz.

Kuran'ı Kerimde 17 yerde israfla ilgili ayeti kerime vardır.Örnek verecek olursak bir ayetinde, Ey ademoğulları her secde edişinizde güzel elbiseler giyin. yiyin. için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edeni sevmez. denmiştir ne kadar güzel bir ayeti kerimedir cimrilik de etmeyin yiyin için ama müsriflikte etmeyin anlamında bir sözdür.


Soğumuş ekmek bayat sayılmaz, ekmek 36 saat tazeliğini korur. Dört gün beklemiş ekmek bayat sayılır. Ayrıca bu bayat ekmeklerden tam 30 çeşit yiyecek yapılarak değerlendirebileceğimizi biliyor muydunuz?.

Ekmek israfını nasıl önleyebiliriz:

-Tüketeceğimiz kadar ekmek almalıyız
-Fazla ekmeği bayatlatmadan önce derin dondurucuda saklayın
-Bayat ekmeği en basit hali ile köfteye katarak kullanın
-Ekmeği fırında kıtırlatarak kullanın
-Ekmeği robottan çekerek galete unu yapın
-Bayat ekmeği ısıtarak veya kızartarak yeni yemekler yapabilirsiniz
-Bayat ekmeği hiç yemeyecekseniz bile çöpe atmaktansa ıslatarak kuşlara ve sokak hayvanlarına verin.

Hepinize hayırlı cumalar arkadaşlar...

Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.