Namaz nedir, namaz dinin direği ibadetlerin en üstünüdür. Yüce Allah'a karşı en önemli ibadet görevimiz günde 5 defa kıldığım...
Namaz nedir, namaz dinin direği ibadetlerin en üstünüdür. Yüce Allah'a karşı en önemli ibadet görevimiz günde 5 defa kıldığımız namazlarımızdır. Ergenlik çağına gelen, her müslüman için günde 5 vakit namaz kılması farzdır.

Namaz bizi yaratan, yaşatan, sayısız nimetlerini veren Allah'a karşı bir kulluk görevimizdir. Şöyle düşünecek olursak  misal bir yerde çalışıyoruz o iş yeri bize maaş veriyor. Onun verdiği maaşa karşın en az yarım günümüzü o iş yeri için çalışarak geçiriyoruz. Neden peki, verdiği maaşa bir teşekkür için veya borcumuzu ödemek için değil mi. peki bize etrafımızdaki  her şeyi  veren en önemlisi olarak sağlıklı bir vücut veren Allah'a nasıl  teşekkür ediyoruz veyahut borcumuzu ödüyoruz.

Yüce yaradan bizden sadece onun için secdeye eğilip 5 vakit namazımızı kılmamızı istiyor. Üstelik bu kıldığımız namazların Allah'a hiç bir faydası yok onuda kendimiz için yapmamızı istiyor. Çünkü namaz kılarak cennete girmemiz ve de kalp temizliği için istiyor.

Eğlenceler, dünya hayatının meşgaleleri bize hastalık verirken namaz kılmak hastalıklarımıza ilaç gibi tesir ediyor. Kalbimiz rahatlıyor. Üzüntümüz hafifliyor. Elemlerimiz geçiyor. 

Namaz kılanlar Allah'ın emrini yerine getirmiş kulluk borçlarını ödemiş ve Allah'ın hoşnutluğunu kazanmış. Dünya ve ahiret mutluluğunu kavuşmuş olurlar. Dostlarım yemek yemek, su içmek, uyumak nasıl vücudumuz için gerekli şeylerse namaz kılmakta hepimiz için öyle olmalı.

HEPİNİZE HAYIRLI CUMALAR...
Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.