komşular, zor  günün de, .acil durumunda, ihtiyacın olduğunda ilk yardımına koşabilecek kadar yakınında bulunan kişilerdir. Aile...komşular, zor  günün de, .acil durumunda, ihtiyacın olduğunda ilk yardımına koşabilecek kadar yakınında bulunan kişilerdir.

Aileden sonra en yakın sosyal çevremizi komşularımız meydana getirir.
İyi kötü günlerimizde şartlar en yakın çevre ile temas halinde bulunmayı gerektirir. Darlık zamanında yardımlar normal zamanlarda ziyaretleşme sır sayılabilen halleri gizleme ve birbirinin halinden etkilenmek gerekir.

Her ne kadar günümüzde komşuluk yok ise de Peygamber Efendimiz ve atalarımızın komşuluğa ne kadar değer verdiklerini sözlerinden anlıyoruz. Birkaç örnek verecek olursak 'komşusu açken tok duran bizden değildir', komşu komşunun külüne muhtaçtır, ev alma komşu al gibi bu sözleri çoğaltabiliriz. Bu sözlerden ve de eski zamanlardaki yaşantılara baktığımız zamanlar da komşuları onlar için aile gibiymiş. Birbirlerinden her daim haberdar bir acil sıkıntı durumunda hemen birbirlerinin yardımına koşarlarmış. Fakat günümüzde bu ne mümkün öyle kötü hale getirmişiz ki dünyayı komşu komşunun düşmanı gibi herkes birbirinin kötülüğünü istiyor. Bırak sıkıntılarında birbirlerinin yanına gitmeyi birbirlerine ziyaret etmeyi selam dahi alıp vermiyorlar.


Bizler bu vatanı atalarımızdan çocuklarımıza vermek için emanet almadık mı?. Peki neden pisletiyoruz yarın çocuklarımıza nasıl vereceğiz. Bütün değerlerini köreltmiş her şey menfaate dönüşmüş şeklinde mi sizce çocuklarımız bunlara mı layık?


Hoşça kalın.
Bana Ulaşabileceğiniz Diğer Sosyal Hesaplarım
Bumerang - Yazarkafe

UYARI

Bu blogta yer alan tüm yazılar bana aittir. Söz konusu içerikler benim iznim olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz.
Blogger tarafından desteklenmektedir.